טיפולים חדשניים לדליפת שתן

השתלת קוצב לשלפוחית השתן

השתלת קוצב לשלפוחית השתן לצורך תיקון דליפת שתן בדחיפות, הליכה תדירה לשירותים ודחיפות במתתן שתן: בישראל קיימים מרכזים בודדים אשר מבצעים השתלה של קוצב לתיקון דליפת שתן בדחיפות ונוקטריה. מדובר בפעולה מיני פולשנית אשר מבוצעת בבית חולים יום, מספר שעות לאחר הפעולה האישה משחררת. ההצלחה הטיפולית של פעולה זו הינה גבוהה. חשב לבחור באופן מקצועי את הנשים אשר מתאימות לפעולה זו. פרופ’ לבנשטיין ביצע יותר מ-60 השתלות של קוצבים בתקופת התמחותו בארה”ב, ובארץ הקוצב מותווה לנשים עם בעיות של תדירות בהליכה לשירותים, דליפת שתן בדחיפות, יקיצות בלילה בשל תלונות אודות הצורך בהטלת שתן, קושי בריקון שלפוחית השתן וכאבים כרוניים באגן. הצלחה טיפולית בין 70%-80%. מדובר בפעולה כירורגית זעירה, אינה מצריכה אשפוז, עם אפקט מיטיב מיידי.

הזרקה של טוקסין הבוטולינום

הזרקה של טוקסין הבוטולינום לשלפוחית השתן: לנשים עם דחיפות במתן שתן ודליפת שתן בדחיפות, ניתן לבצע הזרקה של טוקסין הבוטולינום לשלפוחית השתן. הפעולה מבוצעת תחת הרדמה מקומית. משך הפעולה קצר עם הצלחה ניתוחית גבוהה. מספר שעות לאחר הפעולה האישה משתחררת הביתה. פרופ’ לבנשטיין צבר ניסיון של עשרות מקרים שבהם בוצע הזרקות של טוקסין הבוטולינום בארה”ב ובארץ. הצלחה טיפולית מעל 75%.

הזרקה של Bulkamide

הזרקה של Bulkamide לשופכה: מיועדת לנשים עם דליפת שתן במאמץ, פעולה זו גם היא מבוצעת במסגרת בית חולים יום, מיועדת לנשים עם דליפת שתן במאמץ אשר עברו ניתוחים קודמים ללא הצלחה או נשים עם רמת סיכון ניתוחית גבוהה בשל בעיות רפואיות אחרות. משך זמן הפעולה קצר. הפעולה מבוצעת תחת הרדמה מקומית ללא צורך באשפוז לאחר הפעולה. בקריה הרפואית רמב”ם במהלך השנה האחרונה בוצעו 3 הזרקות, מרבית הנשים האחרות טופלו ע”י TVT . הצלחה טיפולית של Bulkamide סביב 75%.

מידע נוסף

דילוג לתוכן