דלקת בדרכי השתן

דלקות בדרכי השתן הינן תופעה שכיחה בקרב נשים. הסטטיסטיקה מראה כי אחת מכל שלוש נשים תלקה בדלקת בדרכי השתן לפחות פעם אחת בחייה. השינויים הרבים בתקופת ההריון הופכים את מערכת השתן של האישה לפגיעה מאוד בתקופה זו. דלקות בדרכי השתן מתאפיינות בתחושת צריבה ועקצוץ בעת מתן שתן, בצורך פתאומי ודחוף לתת שתן (גם כאשר השלפוחית ריקה), ולעיתים גם בחום גבוה ובכאבים. עד לפני מספר שנים הטיפול בזיהום דרכי השתן היה בעיקר באמצעות אנטיביוטיקה. הבעיה היא שטיפול תכוף באנטיביוטיקה גורם לעמידות החיידקים ואינו מונע את חזרת המחלה.

חמוציות לטיפול ולמניעת דלקת בדרכי השתן בזמן ההיריון

מחקרים חדשניים התמקדו בפרי החמוציות תודות לסגולותיו הידועות כמונע דלקות. ואכן, נמצא כי פרי החמוציות מכיל רכיבים ייחודיים שמתחברים לזרועות ההצמדות של החיידק וחוסמים אותן, כך שהחיידקים אינם מסוגלים לחולל מחלה. טיפול בחמוציות, בניגוד לטיפול אנטיביוטי, אינו מעודד יצירת זני חיידקים עמידים לטיפול. בשוק הישראלי קיימות כמוסות חמוציות שונות הנבדלות זו מזו במאפיינים שונים כמו הגיבוי המחקרי המיוחס להן ובטיחותן בהריון ובהנקה.

תמצית החמוציות הנחקרת ביותר היום מצויה בתכשיר קרנמיקס בייסיק. לשמחתנו, בשנתיים האחרונות נערכו ופורסמו מחקרים קליניים שהצביעו על כך שתמצית החמוציות בקרנמיקס בייסיק הפחיתה את שיעור חזרת הזיהומים באופן ניכר. חשוב לציין שטיפול בקרנמיקס בייסיק בטוח לנשים הרות ומניקות והוא ניטל גם במקביל לטיפול האנטיביוטי המומלץ.

מידע נוסף

דילוג לתוכן