טיפולים בקליניקה

בהמשך רשימת הטיפולים המבוצעים בקליניקה.
חלק מהטיפולים מבוצעים בבתי החולים.

יעוץ רפואי יכוסה על ידי הקופות למבוטחים מלבד השתתפות עצמית.
סכומי ההשתתפות העצמית לייעוץ רפואי:
מכבי – 200 ש”ח | כללית – 150 ש”ח | מאוחדת – 200 ש”ח | לאומית – 200 ש”ח

קוצב סקראלי – טיפול בעצירת שתן

קוצב ייעודי לצורך טיפול בדליפת שתן בדחיפות, בתדירות בהליכה לשירותים לצורך מתן שתן, קשיים בריקון שלפוחית השתן או בבעיה של אי נקיטת צואה.

קוצב מאושר לשימוש בארהב משנת 1996 ולאחרונה הוכנס לתוך סל הבריאות במדינת ישראל לצורך טיפול באי נקיטת שתן צואה.
במקרים בהם נסיונות לטיפול בדליפת שתן בשיטות שונות לא צלחו, ניתן לשקול השתלת קוצב.

הפעולה נעשית תחת שיקוף ובטשטוש, אורך הפעולה כ-15 דקות.

פסרי - טיפול בדליפת שתן

התקן תוך נרתיקי לצורך טיפול בדליפת שתן במאמץ או לטיפול בצניחה של דפנות רצפת הנרתיק ו/או הרחם.

כאשר המטופלת משתעלת או צוחקת ומופעל לחץ בטני מוגבר, השופכה נלחצת לכיוון הטבעת והשתן לא יכול לברוח החוצה.

טיפול בדליפת שתן בדחיפות

דליפה זו מתרחשת כאשר אשה חשה צורך ספונטני ועז להתרוקן אך אינה מספיקה להגיע לשירותים מפני שפרק הזמן בין תחושת הצורך ועד לדליפה עצמה הוא קצר ביותר.

קיימות כיום אפשרויות טיפוליות רבות ומגוונות בדליפת שתן בדחיפות, בהתאם לסוג ולגורם לאי-שליטה. קיימים טיפולים שמרניים הכוללים: טיפולים לחיזוק שרירי רצפת האגן, ביופידבק, אימון שלפוחית השתן, וגרייה חשמלית או אלקטרו-מגנטית. קיימות בנוסף גם תרופות שונות העשויות להקל על המצב, ובמקרים אחרים, הפתרון הכירורגי הינו היעיל ביותר. הניתוחים מתבצעים ברובם בגישה זעיר-פולשנית, ללא צורך פתיחת הבטן ובהרדמה מקומית בלבד. ההחלמה מהירה והחזרה לשגרה היא תוך ימים ספורים ממועד הניתוח.  

טיפול בתסמונת שלפוחית רגיזה

תסמונת בעלת מספר תסמינים שגורמים להפרעה ניכרת באיכות החיים של המטופלת. לרוב מדובר במטופלות כרוניות אשר סובלות מהתסמונת לאורך תקופה ארוכה.

שלפוחית רגיזה הינה מצב נפוץ בעל השפעה שלילית על איכות החיים, עם עומס כלכלי משמעותי לחברה. על מנת לקבל אבחנה מדויקת, נדרשת אנמנזה מקיפה ובדיקה מכוונת כמו גם יומן השתנה.
כל אלו הם חלק חיוני מהאבחנה.

אפשרויות הטיפול להקלת התסמינים הן נרחבות, אך לכל הטיפולים יש חסרונות. הטיפול העיקרי כולל שילוב של התערבויות באורח חיים, תרגילי רצפת האגן, אימון השלפוחית ותרופות אנטיכולינרגיות.

על מנת לבצע טיפול פולשני, על המטופלת לבצע בדיקה אורודינמית בכדי לאשר את האבחנה.במקרים בהם המטופלת לא מגיבה לטיפול שמרני ופומי, קיימים גם טיפולים פולשניים.

דילוג לתוכן