סובלת מדליפת שתן במאמץ? טיפול קצר ויעיל יחזיר אותך לשגרת החיים

מאת: פרופ’ ליאור לבנשטיין
מומחה לגינקולוגיה ומיילדות וכירורגיות שיקום רצפת האגן (אורוגינקולוגיה),
מנהל יחידת נשים ואחראי השירות האורוגינקולוגי בקריה הרפואית רמב”ם.

את לא לבד: אחת מכל 3 נשים סובלת מדליפת שתן במאמץ

אם בזמן האחרון את נמנעת מהשתתפות באירועים חברתיים, מפעילות גופנית ומיציאה לטיולים בחיק הטבע מחשש לדליפת שתן בעת מאמץ, את לא לבד. מסתבר שאחת מכל 3 נשים בוגרות סובלת מדליפת שתן במאמץ – תופעה ששכיחותה עולה עם הגיל. ההריונות, הלידות, הפסקת המחזור ושינויים פיזיולוגיים נוספים שנשים כמוך חוות במהלך החיים, מובילים לפגיעה בתפקוד שלפוחית השתן. כתוצאה מכך, בעת מאמץ גופני כגון פעילות ספורטיבית, הרמת משא כבד, ריקוד ואפילו שיעול, עיטוש וצחוק, נוצר לחץ תוך בטני אשר גורם לשלפוחית להתכווץ.

מכיוון שמנגנון הסוגרים פגוע, התוצאה היא דליפת שתן אשר פוגעת באיכות החיים ובתפקוד היומי. לא נעים, אבל ממש לא בושה! יש טיפול לדליפת שתן במאמץ. אם חשבת שזה גורלך ועליך ללמוד לחיות עם דליפות השתן, יש לנו חדשות בשבילך: במרבית המקרים ניתן לטפל בתופעה המטרידה בהצלחה ולחזור במהירות לשגרת החיים.

במרפאת האורוגינקולוגיה בתל אביב ובחיפה, צוות הרופאים ואני פוגשים מדי יום נשים שהבינו שתופעת בריחת השתן במאמץ פוגעת בדימוי העצמי שלהן, בשגרת החיים, בהיגיינה האישית, בקשר עם בני הזוג, בחיי החברה וגם בארנק – עקב הצורך לרכוש מוצרי ספיגה ייעודיים.

נשים אלו התגברו על מחסום הבושה וחוסר הנעימות ועשו את הצעד הראשון שיוביל אותם לחיים ללא דליפות: בדיקת אבחון וייעוץ.

20 דקות ודליפות השתן נעלמות – ללא כאבים וללא תופעות לוואי.

לשמחתנו, הרפואה המודרנית מעמידה לרשותנו כיום טיפולים כירורגיים מתקדמים ויעילים לנשים שגישות טיפוליות שמרניות (כגון: פיזיותרפיה, ביופידבק, גירוי חשמלי והתקנים נרתיקיים) לא שיפרו את מצבן.

במסגרת ההליך הכירורגי הזעיר-פולשני והקצר (עד 20 דקות) שאנו מבצעים בהרדמה מקומית או אזורית ונקרא TVT (Tension-free vaginal tape), אנו מחדירים סרט סינתטי מיוחד דרך הנרתיק אל מתחת לצינור השופכה. ה-TVT מאפשר לשלפוחית השתן להתרוקן, אך מספק לה את התמיכה הנדרשת למניעת דליפות שתן במאמץ. ה-TVT מונח במקומו ומתקבע באמצעות רקמת צלקת ללא תפרים. בתום ההליך ששיעור הצלחתו עומד על 90-85%, תחזרי במהירות לשגרת חייך ותיפטרי מדליפות השתן.

סובלת מבריחת שתן במאמץ?

אל תתביישי ואל תתעלמי מהתופעה. לתיאום פגישת אבחון וייעוץ

במרפאת אורוגינקולגיה בתל אביב ובחיפה לחצי כאן

מידע נוסף

דילוג לתוכן